четвер, 7 квітня 2011 р.

"Садок вишневий коло хати"Т.Г.Шевченко

«Садок вишневий коло хати...» — вірш Тараса Григоровича Шевченка із циклу «В казематі». Є перлиною української та світової ліричної поезії. За словами дослідниці Шевченкової біографії та творчості Н. П. Чамати:« Зміст і тональність вірша — світлий, життєствердний опис весняного вечора в українському селі, мрія про красу людських стосунків, про родинне щастя в гармонії з розкішною природою... Навіяна спогадами, імовірно часів власного дитинства, ідилія має явний підтекст, відтворюючи образ райського саду, Едему, що ним в уявленні Шевченка одвічна глибинна сутність України. »
Також, за словами Ніни Чамати, Шевченко поставив вірш у збірці «В казематі» на «центральну за значеням позицію».

Створення та видання. Тарас Григорович написав вірш протягом 19 — 30 травня 1847 року, коли перебув у казематі ІІІ відділу Імператорської канцелярії в Санкт-Петербурзі. Вперше вірш «Садок вишневий коло хати...» був надрукований 1859 року в журналі «Народное чтение», а в журналі «Русское чтение» вийшов під назвою «Вечір».
Музика. У 1875 Петро Ілліч Чайковський склав музичний твір на переклад вірша Шевченка російською мовою Львом Меєм. Музика мала назву «Вечір».
Український композитор ХХ ст. Богдан Іванович Вахнянин написав хоровий твір на цей вірш.

Немає коментарів:

Дописати коментар